Standardy projektů

Vybíráme materiály pečlivě od prověřených dodavatelů a značek. Nabízíme osobní konzultace, akceptujeme a vítáme implementaci nápadů klienta. Můžeme nabídnout za atraktivní ceny a v kvalitním provedení nejen kuchyňskou linku, ale také nábytek dle Vašich představ. Můžeme dodat elektrospotřebiče. Jednoduše řečeno, největší a nejdůležitější inspirací budoucího kreativního konceptu je vždy pohled klienta na věc a osobní přístup. Zvolit můžete z námi provedeného řešení, nebo Vám umožníme si v rámci klientských změn do určitého stádia výstavby řešení vybrat sami dle Vašich představ.

Posunout se níž
Správný výběr

Správný výběr

V každém domě jsou jedním z nejdůležitějších prvků dlažby a obklady. Nejen z estetického hlediska, ale také ze strany jejich použití a nároků na funkčnost. Přeci jen je budete používat celý život. Stejně tak jako obklady v koupelně, či chodbách. Proto je při jejich výběru důležité vybrat takový dekor a typ dlažby a obkladů, který se bude nejen líbit, ale bude také dle svého umístění, ať již v chodbě, koupelně nebo třeba kuchyni, plnit správně svou funkci. Vybíráme tedy v závislosti na četnost zatížení a dle vlivu prostředí, které bude na obklad a dlažbu působit.  

Volba materiálů

Volba materiálů

Důležitými ukazateli u dlažeb jsou především odolnost vůči otěru a proti skluzu. Výběr tedy záleží na místu použití. Rovněž se pak značně liší svou povrchovou úpravou, a to od glazovaných, rektifikovaných, s digitálním tiskem až po luxusní leštěné. Každý obklad či dlažba má pak různou náročnost na údržbu. U obkladů můžete volit od klasických formátů, přes mozaiku až po ty velkoformátové. Škála je opravdu velmi široká.  Můžeme s Vámi probrat a doporučit vhodnost každého řešení, které se nabízí a které bude vyhovovat Vašim představám a požadavkům. 

Výběr můžete ovlivnit

Výběr můžete ovlivnit

Díky nesčetným možnostem, které dnešní doba nabízí, může být konečných řešení opravdu mnoho. Naše domy běžně dokončujeme dle vlastních představ o moderním a vkusném řešení, a to v případě, že budeme hovořit o prodeji dokončeného domu. Nicméně, do určitého stádia rozestavěnosti má každý klient možnost ovlivnit výběr použitých materiálů a vzorů. Na obklady a dlažby máme cenové limity, kdy klientova volba neovlivní konečnou cenu domu. Bude-li ovšem výběr klienta převyšovat tyto cenové hladiny, bude participovat na rozdílu oproti standardní ceně. 

Moderní podlaha

Moderní podlaha

Podlaha je základ každého interiéru, nejen pro svůj vzhled, ale také pro svou funkci v každé jedné místnosti, pro kterou je zvolena. Očekáváme od ní, že nám vydrží desítky let, bude stále pěkná na pohled a její údržbě nebudeme věnovat velké úsilí. Proto je potřeba se zorientovat v základních kritériích, abyste se správě mohli při její volbě rozhodnout. Nabídka na trhu je obrovská, a proto se můžete cítit při výběru zaskočeni. Základními technickými parametry, které sledujeme, jsou tvrdost, otěruvzdornost, protiskluznost, pevnost a chemické vlastnosti. Důležitým detailem na podlahách je jejich zakončení. Obvodové a přechodové lišty jsou také lapače prachu, a proto by jejich řešení mělo být jendoduché a účelné. 

Výběr podle místností

Výběr podle místností

Při volbě podlahy přemýšlejte také o jejím povrchu. K nejvíce kluzkým podlahám patří hladký laminát s hladkým povrchem. Pokud bude Vaší potřebou neklouzavá podlaha, volte vinyl se strukturou dřeva či kamene. Dřevo zvolíte nejlépe ve variantě s drásaným povrchem nebo jej lze opatřit protiskluzným lakem. Do zádveří je vhodné přírodní linoleum, vinyl, kámen nebo dlažba. V kuchyni je nejlépe vhodné k položení vinyl, dřevo, dlažba, přírodní linoleum nebo korkovou podlaha. V obytných pokojích je vhodnou volbou koberec, vinyl, dřevo, lamino, korek nebo marmoleum. Zcela nevhodná je dlažba a jiná podlahová krytina, která je studená. Tepelný komfort je při výběru velmi důležitý. Dětem určitě bude nejlépe na koberci.

Volba je na Vás

Volba je na Vás

Keramická dlažba chladí v létě a v zimě dobře vede teplo. Přírodní marmoleum má dlouhou životnost a odolnost proti poškození. Laminátové podlahy svým vzhledem připomínají podlahy dřevěné. Mohou být ale při nášlapu hlučnější a studenější. Nekorunovanou královnou mezi podlahami, je ta dřevěná. Je pocitově teplá, útulná, proměnlivá, nikdy nezevšední, je přirozená a krásná. Dodává interiéru punc solidnosti a vznešenosti.  Jaká podlaha bude pro Vás ve finální podobě nejlepší, rozhodne v konečné fázi především Váš vkus, cit a smysl pro design. Můžete zvolit vlastní cestu, nebo se spolehnete na nás a vybere si naše typizované řešení. Finální výběr opět může být, do určité fáze dokončenosti domů v čase, na Vás.   

Koupelna

Koupelna

Standardem našich koupelen je vana, sprchový kout, umyvadlo se zrcadlem a skříňkou. V podlaze je umístěno topení, přesto instalujeme do koupelny také otopný žebřík. Dekor obkladů, design nejen podlahy může být proveden dle Vašich přání. Při výběru doporučujeme dbát nejen na dekor, ale především na jednotlivé důležité parametry, jako jsou odolnost vůči vlhkosti, otěruvzdornost a protiskluznost. Zejména protiskluzová ochrana zabrání úrazům vašich dětí i vás dospělých. Podlaha koupelny by měla být bezpečná při každodenním použití, proto jsou tyto typy obkladů vybaveny speciální protiskluzovou impregnací nebo sklem s drážkami či vzory.

Toaleta

Toaleta

V našich domech preferujeme, aby byla toaleta umístěna samostatně a odděleně od prostor koupelny.  Mísa je obvykle zavěšena na stěně, splachovací systém je uložen v ní.  Interiér toalety většinou odráží stejný styl a dekor obkladů a dlažeb jaké používáme v koupelně. Osazujeme malé umyvadlo a také sprchovací hadici. Bezespornou výhodou je větrací okénko. 

Baterie

Baterie

Vodovodní baterie používáme od osvědčených dodavatelů. Opět můžete všechny vanové, sprchové, umyvadlové a dřezové baterie vybrat dle vlastní fantazie, budeme jen rádi. Při výběru je dobré vybrat podle typu a vzhledu, ale také především podle praktických vlastností. Když dojde na výběr baterie do koupelny, je potřeba vzít v úvahu, zda půjde o baterii k umyvadlu, do sprchového koutu nebo k vaně. Určitě by ale měly spolu vzhledově ladit. Páková, kohoutková nebo termostatická baterie, výběr je na Vás. Právě pouštění vody je přece jen tím hlavním důvodem, proč si baterii kupujete. Proto by měla přesně odpovídat vašim potřebám a požadavkům.

Dveře

Dveře

Variant provedení dveří, stejně jako možnost výběru materiálu, provedení, případně prosklení je nepřeberné množství. Dveře podtrhují vzhled interiéru. Na jejich konstrukci a volbě materiálů záleží jejich životnost. Pak přijde na řadu povrch, který rozhoduje o tom, jak budou dveře vypadat za pár let existence pod vlivem nárazů, úklidových prostředků, slunečního svitu, dětí a domácích mazlíčků. Vyberte si sami, nebo se můžete spolehnout na naši volbu.  

Kování

Kování

O klice platí, že musí sedět do ruky a musí vydržet. Proto platí, že záleží, z jakého materiálu je vyrobena. Nejčastěji používané jsou hliníkové, odolnější jsou mosazné, u kterých můžeme vybírat z barevných odstínů. Ovšem je pravidlem, že ty nejkvalitnější jsou vyrobeny z nerezi.

Na přání

Na přání

Spokojený klient je pro nás radost. Proto se snažíme při výběru dbát na kvalitu nejen materiálu, ale také provedení instalace. Jsme přístupni téměř jakýmkoliv klientským změnám, je-li to možné v rámci postupu prací. Je naším cílem, při volbě klienta, upozornit na všechna pozitiva a negativa vybraných prvků a případná úskalí výběru. Budeme ale rádi, když si zařídíte a vše vyberete pro své vysněné bydlení dle vlastních představ. Hlavní je, abyste se pak cítili v našich domech spokojení, a bydlení bude pro Vás pohodlné a bezstarostné.

Kontaktujte nás pro více informací či domluvení prohlídky: info@vhdomy.cz


Copyright 2021, VH domy stavitelství s.r.o.
Created by Railsformers s.r.o.